Czy warto stawiać na łóżka piętrowe?

Kiedy pomieszczenia dziecięce mają większą powierzchnię umieszczenie w nich dwóch czy trzech łóżek dla naszych dzieci nie będzie większym problemem, oczywiście pomijając tutaj sam koszt takiej inwestycji. Zupełnie inaczej jest w przypadku pomieszczeń o znacznie mniejszych gabarytach, gdzie nie ma miejsca na dwa łóżka, nie mówiąc już o ich większej ilości. Na jakie rozwiązanie warto się wówczas zdecydować? Na pewno nie najgorszym pomysłem będzie tutaj inwestycja w łóżko piętrowe, na którym zmieszczą się przynajmniej dwie osoby.

Dwu-, a nawet trzyosobowe

Największą zaletą takich łóżek piętrowych jest rzecz jasna oszczędność miejsca. Zajmują bowiem taką samą powierzchnię, co łóżka pojedyncze, a pomieścić mogą dwie lub nawet trzy osoby. W przypadku łóżek dla trójki dzieci nie jest top konstrukcja, w której kolejne trzy siedziska usadowione są jedno nad drugim. Takie łóżko piętrowe ma wygląd klasyczny z tą tylko różnicą, że spod dolnej części wysuwa się dodatkowa warstwa, na której przespać może się trzecie dziecko.

Tanie i solidne

Za zakupem takich łóżek na pewno przemawia także ich jakość. Zazwyczaj są one wykonane z drewna, a więc materiału solidnego i trwałego. Jest to tutaj szczególnie ważne, ponieważ jedna jego część znajduje się nad drugim.

Dlatego też decyzja o zakupie łóżka piętrowego jest jak najbardziej usprawiedliwiona. Wydaje się, że taki mebel w pomieszczeniu dziecięcym o skromnej powierzchni sprawdzi się doskonale.

2 Komentarzy

  1. Grzesiek

    Sam miałem takie łóżko z bratem i pamiętam, że była to spora frajda.

  2. Beata

    Zdecydowanie łóżko piętrowe to dobra inwestycja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *