Łóżka piętrowe czy klasyczne?

Bardzo często przy wyborze łóżka dla dziecka zbytnio się nie zastawiamy, co jest oczywiście sporym błędem. Nie da się ukryć, że taki błąd sporo nas może kosztować. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że źle dobrane łóżko to nie tylko strata finansowa, ale także wiele innych problemów. Na pewno nie można przejść obojętnie także wobec miejsca, które takie łóżko zajmuje. Jeśli powierzchnia pomieszczenia dziecięcego jest spora, nie jest to problem. Zupełnie inaczej będzie, kiedy gabaryty pokoju dziecięcego nie są wielkie. Wówczas często zastanawiamy się na piętrowymi łóżkami dla dzieci. Które w związku z tym rozwiązanie jest lepsze? Łóżko klasyczne a może piętrowe?

Oszczędność

Patrząc na łóżka dla dzieci w klasycznej formie, przede wszystkim ważne jest to, że zajmują one sporo miejsca. Będzie to spory kłopot, jeśli postawić w ich w pokoju musimy dwa czy trzy. W takiej sytuacji z pewnością lepiej jest postawić na łóżka piętrowe, gdyż z jednego mebla może skorzystać dwójka, a niekiedy nawet i trójka dzieci.

Funkcjonalność

Poza tym pod uwagę warto wziąć także funkcjonalność takich łóżek. Jeśli mówimy tu o klasycznych łóżkach dla dzieci, to oczywiście z funkcjonalnością do czynienia nie mamy, a to dlatego, że w łóżko takie może nam służyć tylko do spania. Ciekawym dodatkiem może być natomiast pojemnik na pościel.

Jeśli natomiast weźmiemy łóżko piętrowe, to te możemy rozebrać i przykładowo zamontować tylko górną jego warstwę. Wówczas niżej umieścić można biurko, komodę czy jakiś inny praktyczny mebel, dzięki czemu także oszczędzić możemy nieco miejsca.

2 Komentarzy

  1. Sławek

    Obie wersje mają chyba swoje dobre, ale i złe strony.

  2. Michał

    Na pewno. Dlatego też musi to być decyzja dogłębnie przemyślana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *