Rodzaje łóżek dziecięcych

Łóżko to jeden z najważniejszych, jeśli w ogóle nie najważniejszy mebel w pokoju dziecka i oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Nie ma w związku z tym nic dziwnego, że chcemy dokonać jego możliwie optymalnego wyboru. Zanim jednak pójdziecie do sklepu, aby wybrać łóżko dziecięce dla swojej pociechy, powinniście dokładnie zaznajomić się z różnymi rodzajami takich mebli. Jakie zatem rodzaje łóżek dziecięcych rozróżniamy?

Łóżka drewniane

W pierwszej kolejności skupić się trzeba na łóżkach drewnianych. Nie da się ukryć, że jest to materiał zdecydowanie najlepszy, jeśli pod uwagę mielibyśmy wziąć takie meble. Łóżko dla dziecka wykonane z drewna będzie w pełni naturalne. Jest to więc lepsze rozwiązanie nie tylko pod względem jakości, ale i bezpieczeństwa.

Łóżka o unikatowym kształcie

Nie jest wcale powiedziane, że łóżko dziecięce musi w pełni przypominać taki mebel. Obecnie nie jest to już żadna reguła, a na ryku znajdziemy łóżka dziecięce, które przypominają samochody czy królewskie karety. Tego typu meble tapicerowane zazwyczaj są rozkładane, choć oczywiście opcji rozkładania mieć nie muszą.

Łóżka piętrowe

Poza tym wyróżniamy jeszcze łóżka piętrowe, które zresztą z każdym dniem zyskują na swojej popularności. Na ogół takie łóżka dziecięce zawierają w sobie dwa materace na dole i górze, choć warto odnieść się do tego, że z dolnej części dodatkowo wysuwany może być trzeci materac, dzięki czemu wówczas pomieści ono trójkę dzieci. Poleca się je rodzinom wielodzietnym, u których pokoje dziecięce nie mają wielkiej powierzchni.

2 Komentarzy

  1. Piotr

    Na pewno najlepsze są łóżka z drewna. Zresztą tak jak i inne meble.

  2. Wiola

    Materiał na pewno jest ważny, ale wygląd chyba też.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *