Jak wybrać łóżko dla dziecka w zależności od wieku?

Z wyborem łóżka dziecięcego bardzo często jest dziś spory problem. Oczywiście można to zrozumieć. Przede wszystkim trzeba tutaj pamiętać o tym, że jest to zakup na lata. Nie możemy przejść bowiem obojętnie też wobec faktu, że takie łóżko dla dzieci musi być również wygodne. Na pewno ważnym czynnikiem w wyborze takiego mebla jest wiek dziecka. Jak w związku z tym wybrać łóżko w zależności od wieku naszej pociechy?

Łóżko dla niemowląt

Na pewno większego problemu nie będzie, kiedy nasze dziecko jest jeszcze w wieku niemowlęcym. Wówczas pod uwagę nie bierzmy wówczas gustu dziecka, bo dla niego jest to obojętne. Z pewnością trzeba natomiast zwrócić uwagę na bezpieczeństwo oraz wygodę. Materac powinien być miękki, a łóżeczko dobrze zabezpieczone.

Łóżko dla starszego dziecka

Z pewnością o wiele trudniej jest z wyborem łóżka dla dzieci starszych, niezależnie czy mówimy tu o wieku szkolnym, czy nastolatkach. Co wówczas jest ważne?

Wygląd z pewnością tak, ale wydaje się, że na pierwszym miejscu powinniśmy postawić na wykonanie takich mebli. Wprawdzie dziś firm, które zajmują się tworzeniem łóżek dla dzieci nie brakuje, to jednak trzeba pamiętać o tym, że nie każda firma przykłada większą wagę do ich jakości. W przypadku większych łóżek dziecięcych ta natomiast na pewno jest bardzo ważna. Okazać się bowiem może, że w pewnym momencie łóżko takie się rozleci, choć przypadki ich całkowitego rozłożenia są jednak sporadyczne. Mimo wszystko jakość powinna być tu na pierwszym miejscu.

2 Komentarzy

  1. Pamela

    Łóżko przede wszystkim musi się podobać dziecku.

  2. Dominika

    No nie wiem. Chyba jednak jakość i wygoda są ważniejsze, choć wygląd na pewno też.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *