Praktyczne łóżko do sypialni dziecka

Wybierając łóżko do sypialni, zazwyczaj uwagę zwracamy na jego wygląd. Na pewno ważna jest także jego jakość. Trzeba jednak pamiętać tutaj o tym, że wielokrotnie nie patrzymy na jego funkcjonalność. Na pewno jest to spory błąd, ponieważ nie da się ukryć, że łóżka muszą, a przynajmniej mogą być bardzo praktyczne. W jakim sensie spojrzeliśmy na praktyczność łóżek do sypialni?

Klasyczny schowek

Z całą pewnością bardzo ciekawym rozwiązaniem są dzisiaj łóżka, które mają schowek na pościel, choć oczywiście nie jest powiedziane, że to właśnie kołdry czy poduszki musimy tam chować. Nie ma rzecz jasna takiej potrzeby. Trzeba bowiem pamiętać, że w takich schowkach bardzo często lądują wszelkie zabawki i tym podobne przedmioty.

Praktyczna szuflada

Wydaje się, że najlepiej, jeśli taki schowek na pościel jest zwykłą szufladą, która chowa się pod łóżko w sypialni. Widzą to też producenci, ponieważ właśnie w takiej formie łóżek jest obecnie najwięcej, choć mogą one mieć takie schowki w innej formie. Spotykamy łóżka do sypialni, które mają materace przymocowane do sprężyn, a pojemnik na pościel wewnątrz łóżka. W przypadku łóżek dla dzieci takie rozwiązanie znaleźć można jednak stosunkowo rzadko.

Niezależnie jednak od wszystkiego na pewno warto się takimi łóżkami zainteresować. Zwłaszcza jeśli w pomieszczeniu dziecka nie mamy wiele wolnego miejsca i zabawki naszej pociechy często nie mają gdzie się podziać. Wówczas łóżko posłużyć może nie tylko jako miejsce do spania, ale także praktyczny schowek.

2 Komentarzy

  1. Kuba

    Schowek w łóżku na pewno jest ważny. Szczególnie w łóżkach dla dzieci.

  2. Grzesiek

    Na pewno tak. Dobrze by było, aby był to schowek pojemny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *